Κατά την σημερινή πρώτη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου για το έτος 2023, ανακοινώθηκε επισήμως η τοποθέτηση του Βασιλείου Μπούρα ως επικεφαλής της δημοτικής παράταξης Ενωμένο Μαρούσι στη θέση του Γιώργου Καραμέρου και η ψήφιση της δημοτικής συμβούλου της παράταξης Ενωμένο Μαρούσι Κυριακής Κανάρη-Ντάλλη ως Αντιπροέδρου του Δημοτικού Συμβουλίου στη θέση του Κωνσταντίνου Βλάχου ο οποίος λίγες ημέρες πριν ανακοίνωσε την ανεξαρτητοποίησή του από τον συνδυασμό της μείζονος αντιπολιτεύσεως.
![](https://marousi24.gr/wp-content/uploads/2021/08/marousi24-logo-new@2x.png)