Παρουσία του Δημάρχου Αμαρουσίου Θεόδωρου Αμπατζόγλου, μελών της Δημοτικής Αρχής & Δημοτικών Συμβούλων, εκπροσώπων των Συλλόγων και πιστών, τελέστηκε η Πανηγυρική Θεία Λειτουργία στη μνήμη του ιερομάρτυρος Κοσμά του Αιτωλού, στον ομώνυμο Ενοριακό Ιερό Ναό, τηρουμένων των σχετικών πρωτοκόλλων κατά covid-19.
Πραγματοποιήθηκε η περιφορά της Ιερής Εικόνας του Κοσμά του Αιτωλού πέριξ του Ναού συνοδεία της Φιλαρμονικής Ορχήστρας του Δήμου.
Ο Δήμαρχος Αμαρουσίου αντάλλαξε ευχές με τους πιστούς, συνιστώντας παράλληλα προσοχή για να ξεπεραστεί το συντομότερο δυνατό η δύσκολη υγειονομική περίοδος.
![Πανηγυρική Θεία Λειτουργία στη μνήμη του ιερομάρτυρος Κοσμά του Αιτωλού](https://marousi24.gr/wp-content/uploads/2021/08/eortasmos-agiou-kosma-marousi1.jpg)
Παρουσία του Δημάρχου Αμαρουσίου Θεόδωρου Αμπατζόγλου ο εορτασμός του Αγίου Κοσμά του Αιτωλού στον ομώνυμο Ενοριακό Ιερό Ναό
![](https://marousi24.gr/wp-content/uploads/2021/08/marousi24-logo-new@2x.png)