O Δήμαρχος Αμαρουσίου Θεόδωρος Αμπατζόγλου και ο Αντιδήμαρχος Εθελοντισμού & Νέας Γενιάς και αρμόδιος για την προστασία των αδέσποτων Γιάννης Ιωαννίδης προσκαλούν τους Μαρουσιώτες και όλους τους επισκέπτες της πόλης, στη Γιορτή Υιοθεσίας Αδέσποτων που διοργανώνει ο Δήμος Αμαρουσίου στην πλατεία Γαρδέλη την Κυριακή 15 Μαΐου 2022, 11:00-14:00.
Το πρόγραμμα της εκδήλωσης περιλαμβάνει:
- Υιοθεσίες
- Δωρεάν διανομή ξηράς τροφής
- Κατασκευές σπιτιών για αδέσποτα ζωάκια
- Face painting
- Μασκότ – μπαλόνια – μουσική
- Ζωγραφική για παιδάκια
- Κλήρωση Δώρων
- Εκπαιδευτικό Show
- Ενημέρωση για τις υιοθεσίες και τη φροντίδα αδέσποτων ζώων
![](https://marousi24.gr/wp-content/uploads/2021/08/marousi24-logo-new@2x.png)