Στο 39ο Μαραθώνιο της Αθήνας, που διεξάχθηκε την Κυριακή 15 Νοεμβρίου, έλαβε μέρος η Δημοτική Σύμβουλος Αμαρουσίου Φανή Λέκκα και μάλιστα με πολύ καλή απόδοση καθώς βγήκε 5η στην κατηγορία των 5 χιλιομέτρων γυναικών που συμμετείχε.
Όπως δήλωσε και η ίδια:
Έλαβα μέρος στο Μαραθώνιο της Αθήνας στη μεγαλύτερη αθλητική γιορτή της Ελλάδας. Χρόνος 29.09 στα 5 χλμ. Στην ηλικιακή ομάδα από … έως … στις 142 γυναίκες βγήκα 5η. Τελικά η συμμετοχή έχει μεγαλύτερη αξία ακόμη και από την ίδια τη νίκη!
![](https://marousi24.gr/wp-content/uploads/2021/08/marousi24-logo-new@2x.png)